Zeynep Deniz kimdir:

Tarsus Amerikan Lisesi mezunu olan Zeynep Deniz, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik Bölümü’nde başladığı yüksek öğrenimine, 1995 yılında İtalya-Floransa’da bulunan POLIMODA, Instituto Della Moda’da moda tasarımı ile devam etmiş, ardından New York’ta dünyanın önde gelen moda tasarım okullarından biri olan Fashion Institute of Technology (FIT)’yi birincilikle bitirmiştir.

Bir süre New York’ta tasarımcılık yapan Zeynep Deniz, 1998 yılından itibaren Amsterdam’da yaşamaya başlamış ve burada başta Tommy Hilfiger olmak üzere moda dünyasına yön veren birçok önemli markaya tasarımcılık yapmıştır.

2004 yılında Türkiye’ye dönerek, tasarımcılığın yanında moda tasarımı eğitmenliğine başlamış, International La Salle Academy ve İstanbul Teknik Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümünde dersler vermiştir. Kişiye özel  tasarım, sunum teknikleri, teknik çizim, ilustrasyon ve portfolyo eğitimleri gerçekleştirmiştir.

2016 yazında kendi markası “Zeynep Deniz” i yaratan tasarımcı; halen markalara tasarım danışmalığı, tasarım ve koleksiyon desteği, kişisel portfolyo ve moda tasarım eğitmenliği yapmaya devam etmektedir.